20.10.2015, godz.: 21:55

Zwolnienia w UFC

dodane przez: Maciek kategoria: UFC, Zawodnicy

ufcWładze federacji UFC zapowiedziały w ostatnim czasie zwolnienie 50 zawodników na kontraktach. Poznaliśmy już prawie wszystkich, w grupie tej niestety znalazło się 2 Polaków z krótkim stażem w największej organizacji świata. Nie wszystkie nazwiska są jeszcze znane, miejmy jednak nadzieję, że to koniec uszczuplania polskiego roostera w UFC.

Paweł Pawlak – w UFC stoczył 3 walki, z czego przegrał 2. Jako, że wszystkie jego walki kończyły się decyzjami sędziowskimi, spędził w oktagonie równe 45 minut. Pokonali go Peter Sobotta oraz Leon Edwards. Swój jedyny zwycięski bój stoczył z Sheldonem Wescottem na gali UFC w Krakowie. Nie bez znaczenia przy decyzji władz UFC pozostawał z pewnością styl jaki zaprezentował Pawlak w swoich bojach, który w najlepszym wypadku można określić jako nijaki. Zastanawiające jest jednak to, że Wescott który swoją walkę z Polakiem przegrał nadal pozostaje zawodnikiem na kontrakcie. Powodem tego może być fakt, że ma on zaplanowaną walkę na 2 stycznia 2016 roku. Jeśli ją przegra to najprawdopodobniej również pożegna się organizacją braci Feritta.

Izabela Badurek – w UFC stoczyła tylko jedną walkę na UFC w Krakowie, którą przegrała w fatalnym stylu, dodatkowo mając problemy z wyrobieniem limitu wagowego, który udało się osiągnąć dopiero za drugim podejściem. Ta decyzja jest bardziej zrozumiała, gdyż niestety Iza została zatrudniona jedynie ze względu na zapotrzebowanie na Polaków przed galą w Polsce. W jej dorobku trudno szukać jest walk ze znanymi zawodniczkami. Żadna z ich rywalek na chwilę obecną nie ma więcej niż 3 walki, a w momencie walki z nią najczęściej były debiutantkami, bądź miały na koncie tylko jedną walkę przegraną. Co nie przeszkodziło jednak Izie 2 razy przegrać z tak niedoświadczonymi rywalkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij