14.10.2015, godz.: 0:59

Sage Northcutt – wschodząca gwiazda

dodane przez: Admmin kategoria: UFC, Zawodnicy

20150831030126_827Q3353Sage Northcutt przebojem wdarł się na salony światowego MMA. Mimo, że zawodnik ma zaledwie 19 lat to już teraz wielu wróży mu ogromną karierę. Jeśli nawet nie w oktagonie, to na pewno na polu marketingowym.

Szerszej publiczności dał się poznać po zwycięstwie na UFC 192 gdzie przez TKO wygrał z Francisco Trevino. Sama walka nie obyła się bez atmosfery skandalu, gdyż nie dość że przeciwnik nie zrobił wagi to jeszcze po przerwaniu walki odepchnął sędziego Herba Deana, a testy po walce wykazały obecność zakazanych substancji. Sama walka nie trwała nawet minuty, a po walce Northcutt zabłysnął dodatkowym saltem przez co zrobiło się o nim jeszcze głośniej na portalach społecznościowych.

Sama sylwetka Northcutta zdążyła jednak wywołać już sporo emocji. Will Brooks, aktualny mistrz Bellatora w wadze lekkiej z którym w niedalekiej przyszłości zmierzy się nasz Marcin Held, po walce zażartował na Twitterze pytając z jakiego salony Abercrombie wyciągnięto Northcutta. Z kolei zawodnik UFC wagi lekkiej, Kevin Lee zaczął się już skarżyć na uprzywilejowanie tego zawodnika. Część zawodników i ludzi ze środowiska, być może zresztą słusznie, twierdzi że będzie on prowadzony osobnym torem podobnie jak niektórzy określają traktowanie Paige van Zant. Bądź co bądź, jest między nimi wiele podobieństw, również jeśli chodzi o wygląd.

Czy jednak Sage Northcutt ma papiery na to by stać się solidnym zawodnikiem MMA? Z pewnością tak. Ma on dopiero 19 lat a już 6 walk w zawodowym MMA i już teraz walczy w elitarnej lidze. Uwagę zwraca jego atletyczne przygotowanie i świetne, jak na tą wagę, warunki fizyczne. Z czasem zapewne będzie musiał iść wagę wyżej gdyż z wiekiem na pewno nabierze większej tężyzny. Jeżeli zgodnie z przewidywaniami niektórych UFC da mu czas na rozwój, nie rzucając go wcześnie na głęboką wodę to na pewno będziemy mieli z niego kawał zawodnika. Istotne są jednak obawy, że z powodu jego potencjału marketingowego raczej szybko go w starciu z poważnym przeciwnikiem nie zobaczymy. Na pewno warto patrzeć na jego karierę czujnym okiem, ale trzeba pamiętać, że za czasów amatorskich zdawało mu się już przegrywać. Poniżej zapis jego amatorskiej walki w której miał zaledwie 17 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij