dodane przez: Admmin kategoria: Karolina Kowalkiewicz, UFC, Wyniki, Zawodnicy
przegladsportowy.pl

przegladsportowy.pl

To miał być pierwszy, naprawdę poważny test w karierze Karoliny Kowalkiewicz (10-0). Była to trzecia walka Łodzianki w UFC. Przed walką notowana była na piątym miejscu w rankingu swojej kategorii wagowej, na UFC 201 podejmowała zajmującą trzecią lokatę Rose Namajunas (5-3).

Podopieczna Łukasza Zaborowskiego znana jest z wolnych startów, więc i tym razem nie było zaskoczeniem, że oddała inicjatywę w pierwszej rundzie swojej rywalce. Na szczęście runda ta była całkiem spokojna i poza badawczymi ciosami i kilkunastosekundowym pobycie w parterze nie stało się nic godnego uwagi – wszyscy sędziowie zgodnie zapisali tę rundę dla Namajunas.

Druga runda wyglądała już zdecydowanie lepiej dla Karoliny. Wszelkie próby sprowadzeń były bronione, parę razy udało się też sięgnąć głowy rywalki kombinacjami ciosów. Dwóch sędziów zdecydowało się przyznać tę rundę Polce.

Trzecia runda przebiegła już całkowicie pod dyktando Kowalkiewicz. Walka szybko przeniosła się do parteru gdzie bardzo dobrze kontrolowała sytuację, uniemożliwiając dysponującej bardzo dobrym jiu-jitsu Namajunas przeprowadzenie jakiejkolwiek próby poddania. Sama skupiła się na zadawaniu ciosów z góry, akcentując swoją przewagę.

Tym samym Karolina zwyciężyła niejednogłośną decyzją sędziowską, prawie wszyscy eksperci są jednak zgodni, że decyzja powinna być jednogłośna.

Jest to trzecie w UFC, a dziesiąte w całej karierze zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości możemy być świadkami polsko-polskiego starcia na szczycie. W kategorii tej bowiem pas mistrzowski należy do Joanny Jędrzejczyk, a Karolina jest obecnie naturalną pretendentką. Niewiadomą pozostaje miejsce tego starcia – fani naturalnie chcieliby takiej walki w Polsce, same zawodniczki skłaniają się jednak chyba ku pierwszej, historycznej gali UFC w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij