01.08.2016, godz.: 15:37

Grabowski zdemolowany przez Hamiltona

dodane przez: Admmin kategoria: UFC, Wyniki, Zawodnicy
eurosport.onet.pl

eurosport.onet.pl

Po szybkiej porażce z Derrickiem Lewisem, Damian Grabowski (20-4) zapowiedział, że zmieni swój obóz przygotowawczy, który nosił wiele znamion całkowitego nieprofesjonalizmu. W wywiadach przez walką z Anthonym Hamiltonem Polak wyznał, że jego obóz wyglądał dokładnie tak samo jak za poprzednim razem – sam był trenerem, a za sparingpartnerów służyli mu jego właśni podopieczni. Grabowski mimo wcześniejszych deklaracji nie wyjechał również do American Kickboxing Academy, nie opuszczając w zasadzie własnego klubu.

I niestety efekty tak amatorskich przygotować widać było w walce. O ile Derrickiem Lewisem walka trwała trochę ponad 2 minuty, tak tutaj wszystko zakończyło się w 14 sekund, właściwie przy pierwszej wymianie ciosów. Po pierwszym ciosie Grabowski w panice wycofał się pod siatkę, gdzie po otrzymaniu kolejnych ciosów osunął się na matę – dodatkowe 3 ciosy w parterze zadane przez Hamiltona były tutaj już całkowicie zbędne.

W tym momencie kamera przestała pokazywać nam Grabowskiego, aczkolwiek komentujący spod oktagonu walkę Joe Rogan poinformował nas, że Polak stracił przytomność i dostał drgawek.

Wszystko wskazuje zatem, że była to ostatnia walka Grabowskiego w UFC. Posiada on niechlubny rekord najkrótszego pobytu w oktagonie ze wszystkich Polaków. Jego postawa jest tym boleśniejsza, iż był czas kiedy Damiana stawiano na szczycie polskiej wagi ciężkiej, do momentu jego przegranej z Marcinem Tyburą.

Anthony Hamilton zwycięstwem nad Polakiem zagwarantował sobie pozostanie w federacji braci Ferritów. Od czasu jego zakontraktowania w UFC każdą wygraną przypłaca porażką i obecnie jego rekord wynosi 3-3. Nie da się zatem ukryć, że jest to jeden ze słabszych zawodników w i tak słabej wadze ciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij