03.01.2016, godz.: 9:15

Zwycięski Lawler, niepocieszony Condit

dodane przez: Admmin kategoria: UFC, Wyniki

robbielawlerWszyscy spodziewali się stójkowej wojny i nie można powiedzieć, że kogoś dwaj wojownicy zawiedli. Sam werdykt budzi jednak kontrowersje i nie brakuje osób, które w roli zwycięzcy widzą jednak Carlosa Condita.

W swoim stylu pretendent zaczął ustawiać walkę korzystając ze swojego zasięgu. Mistrz miał wyraźne problemy ze skracaniem dystansu co nie zmieniło się aż do końca pierwszej rundy. Druga runda nareszcie zaczęła układać się po jego myśli – udało mu się wejść w kilka wymian i o mało co nie znokautować swojego oponenta. Condit padł na matę, jednak bardzo przytomnie uniemożliwił Lawlerowi zadawanie ciosów w parterze i w zapiętej gardzie udało mu się przetrwać kryzys. Runda 3 podzieliła widzów, więcej ciosów wyprowadził pretendent jednak należy zwrócić uwagę na to, że duża część z nich spadała na gardę lub była całkowicie chybiona. Większą precyzją na pewno popisał się panujący mistrz. Czwarta runda całkowicie przebiegła pod dyktando Carlosa, jednak w piątej „Ruthless” narzucił swoje szarpane tempo i ponownie był bliski zakończenia walki przed czasem, bo jednak mu się nie udało. Sędziowie zdecydowali się niejednogłośnie przyznać zwycięstwo panującemu mistrzowi.

Sam Carlos Condit ogłosił, że rozważa czy nie zakończyć swojej kariery po tej walce. Niewykluczone jednak, że jego decyzja ulegnie zmianie jeśli otrzyma on rewanż, który bardzo mu się zresztą należy. Sam Lawler również pozytywnie wypowiedział się na temat tego pomysłu. Na osłodę pretendent otrzymał gratyfikację w wysokości 50 tys dolarów w ramach nagrody za walkę wieczoru, chociaż ten bonus na pewno nie wynagrodzi Conditowi kolejnej porażki w rekordzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij