31.01.2016, godz.: 18:36

UFC on FOX 18: Wyniki

dodane przez: Admmin kategoria: UFC, Wyniki
anthony johnson

UFC.COM

Poniżej znajdziecie wyniki oraz relację z najważniejszych walk wczorajszej gali.

Bryan Barberena zastopował chwilowo karierę kolejnego prospekta promowanego mocno przez Danę White’a. Sage Northcutt odklepał trójkąt rękami w drugiej rundzie. Warto tutaj wspomnieć, że technika nie była do końca zapięta. Sage miał rywala w półgardzie, więc teoretycznie nacisk na szyję nie był na tyle duży by sprowokować brak dopływu tlenu – jaki był powód poddania, wie tylko on. Sam obraz pojedynku był dość jednostronny, gdyż przegrywał on także wymiany stójkowe. Teraz zapewne czeka go kilka walk na odbudowanie i zapewne rewanż.

Ben Rothwell przyzwyczaił nas już do tego, że jego walki są wolne. Wyjątkiem od tej reguły nie będzie jego walka z Joshem Barnettem. Pierwsza runda upłynęła pod znakiem zadawanych w ślimaczym tempie ciosów prostych. Druga zaczęła się podobnie, jednak w czwartej minucie Barnett zdecydował się po pójście po nogi. W trakcie sprowadzania Rothwell przechwycił jego głowę i zapiął ciasne duszenie, które Josh odklepał praktycznie od razu po wylądowaniu na ziemi, tym samym dopisując kolejne zwycięstwo do rekordu Bena, który niebezpiecznie znajduje się niebezpiecznie blisko walki o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Należy zresztą oddać mu to, że jest on pierwszym zawodnikiem który zmusił Barnetta do odklepania techniki kończącej.

Bez niespodzianek zakończyła się walka Anthony’ego Johnsona z Ryanem Baderem. Bader w sposób widoczny bał się wymian z mocno bijącym „Rumblem” toteż od razu po rozpoczęciu pojedynku poszedł po nogi rywala, który jednak się tego spodziewał i uniknął sprowadzenia, przechodząc za plecy. Mając Badera pod sobą zasypał go gradem ciosów i sędziemu nie zostało nic innego jak tylko przerwać ten nierówny pojedynek. Tym samym Johnson dopisuje swoje drugie zwycięstwo przez KO od czasu majowej porażki z Danielem Cormierem o pas mistrzowski wagi półciężkiej. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze jedna walka i dostanie on możliwość rewanżu, o ile oczywiście Cormier dalej będzie posiadaczem pasa – do oktagonu UFC niedługo wróci bowiem Jon Jones, który pas stracił nie w walce a wyniku perturbacji prawnych i zawieszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij